Monster Brotics Takımı ABD Yolunda! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Monster Brotics Takımı ABD Yolunda! Poster
Monster Brotics Takımı ABD Yolunda! Poster

Samsun Bilgi Okulları 1453C Monster Brotics Robotik Takımı, Vex Dünya Robotik Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmek üzere Amerika’ya gidiyor. Monster Notebook’un sponsorluğunda dünya takımları karşısına çıkacak olan Monster Brotics Robotik takımı, ülkemize iyi bir derece kazandırmayı hedefliyor.
Faaliyet Tarihi:
24.04.2019

24.04.2019 – Geçtiğimiz yıl 30 bin öğrencinin katılımıyla “Dünyanın en büyük robot yarışması” olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren VEX Robotics Competition (VEX Robotik Yarışması), yine dünyanın bu alanındaki en büyük organizasyonuna hazırlanıyor. ABD’nin Louisville şehrinde yapılacak olan şampiyonada ülkemizi Samsun Bilgi Okulları Monster Brotics Takımı, ikinci kez temsil edecek.

İki Yıla Sığan Onlarca Başarı

Samsun Bilgi Okulları 1453C Monster Brotics Takımı, iki yıllık geçmişine onlarca ödül sığdırmayı başardı. Takım geçtiğimiz yıl Vex Türkiye Şampiyonu oldu ve Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ilk Türk takımı unvanını kazandı. Monster Brotics takımı 40 ülkeden yarışmaya katılan 400 takım arasında finale kaldı ve Dünya Şampiyonası’nı 9’uncu olarak tamamladı.

Geçen yıldan edindikleri tecrübelerle, öğretmenleri Mertkan Seçgin ve Emel Bıyık’ın koçluğunda bu yıl katıldıkları tüm yarışmalardan çeşitli kategorilerde pek çok ödül kazanan takım, Ocak ayında Finlandiya’da yapılan Vex IQ Avrupa Açık Robotik Şampiyonası’ndan da “En İyi Robot Tasarımı Ödülü” ile dönmeyi başardı.

Bu yılki Vex Türkiye IQ Robotik Yarışması’nda da birinciliği alan Monster Brotics, böylece dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkını tekrar kazanmış oldu.

Monster’ın Gücüyle Daha İleriye!

Geçtiğimiz günlerde Samsun Bilgi Okulları Kurucusu İsmail Kılıçarslan ve ekibi, Monster Notebook’un genel merkezine bir ziyaret gerçekleştirdiler. Görüşme sonrasında bir açıklama yapan İsmail Kılıçarslan, “İnanıyorum ki Monster Brotics ekibimiz ikinci kez katıldığı dünya şampiyonasından, Monster Notebook’un sınırları zorlayan performansı ile bu yıl da iyi bir derece ile döneceklerdir. Bu desteği için Monster Notebook’a okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Monster Notebook olarak her zaman çocukların ve eğitimin yanında olduklarını ifade eden Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz da “Monster Notebook olarak hem ülkemizin hem de çocuklarımızın potansiyelinin farkındayız. Bu potansiyeli aktif hale getirebilmek için Monster Notebook olarak gücümüzü, performansımızı ortaya koyuyoruz. Çocuklarımızın bu şampiyonada ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.198


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!