Dark Orbit Şehit Yardımı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Dark Orbit Şehit Yardımı Poster
Dark Orbit Şehit Yardımı Poster

Oyuncular arasında tanınan ve iyi de bir Darkorbit oyuncusu olan şehit Uzman Çavuş Kerem Çalışkancı'ya Darkorbit oyuncuları son görevlerini, oyun içerisinde yaptıkları anma etkinlğiyle vedalaşarak yaptı ve toplanan bağışlar ilgili birimlere teslim edildi.
Faaliyet Tarihi:
12.06.2017

Bigpoint Türkiye, bilgisayar oyunlarındaki sanal dünyanın gerçek hayatla iç içe olduğunu kanıtlayan bir etklinliğe imza attı. Ocak 2017’de Suriye’nin El Bab kentinde hain bir terör saldırısında şehit düşen Kerem Çalışkancı’nın ailesine destek olabilmek için kolları sıvadı.

Oyuncular arasında tanınan ve iyi de bir Darkorbit oyuncusu olan şehit Uzman Çavuş Kerem Çalışkancı’ya Darkorbit oyuncuları son görevlerini, oyun içerisinde yaptıkları anma etkinlğiyle vedalaşarak yaptı.

Ayrıca oyuncularının büyük desteği ile şehit ailesine ve Kızılay bünyesinde kullanılmak üzere önemli bir miktarda bağış toplandı. Oyun içi Türk bayrağı temalı nesnelerin satılması yoluyla toplanan 20 bin TL’ye ulaşan miktar, oyun yayıncısı tarafından şehit ailesine ve Kızılay’a ulaştırıldı.

Bigpoint Türkiye genel müdürü Arslan Kiran konuyla ilgili yapılan röportajda ‘‘ Darkorbit oyuncularımız ve Bigpoint ailesi olarak bizi sarsan şehidimiz Kerem Çalışkancı’nın kaybı için toplanan bağışta bize destek veren tüm oyuncularımıza ve Kızılay’a ayrı ayrı teşekkürlerimizi iletiyoruz‘‘ mesajını verdi.

Türkiye’deki oyun şirketlerinin ve oyuncu toplulukların bu şekilde duyarlı kampanyalara destek vermeleri, milyonlara ulaşan oyuncu toplulukları arasında önemli bir sosyal sorumluluk örneği teşkil etmekte olup, oyun sektörünün de toplumsal duyarlılıklarını ön plana çıkarıyor.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.824


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!