Oasis Games’ten Kullanıcılara Hacker Uyarısı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Oasis Games'ten Kullanıcılara Hacker Uyarısı Poster
Oasis Games'ten Kullanıcılara Hacker Uyarısı Poster

Çin merkezli oyun yayıncısı Oasis Game, yasa dışı yollarla oyunculardan para kazanmayı amaçlayan bilgisayar korsanlarına karşı oyun severleri uyarıyor. Özellikle mobil ödeme hizmeti üzerinden yapılan dolandırıcılıklar hakkında detaylı bilgiyi haber içeriğinde bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
01.04.2016

Son zamanlarda sayısı oldukça artan mobil ödeme hizmetlerini kullanarak oyuncuları dolandıran bilgisayar korsanlarına karşı gözünüzü dört açın.

Oasis Games, Internet Kullanıcılarını Uyarıyor!

29.03.2016 — Aralarında Türkiye’nin de dahil olduğu 70 ülkede 100 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip olan Oasis Games, bugün yaptığı bir açıklamayla Türk internet kullanıcılarını korsanlara karşı uyardı. Yetkililer yasa dışı yollarla oyunculardan para koparmaya çalışan kişilerin, faaliyetlerini Facebook adreslerini ele geçirdikleri oyuncuların akrabalarına ya da arkadaşlarına mesaj atarak yürüttüklerini belirtiyorlar. Alınan bilgilere göre internet korsanları karşı tarafa telefon numarasını soruyor ve hediye çeki göndereceklerini, telefonlarına gelen mesajı Evet şeklinde onaylamasını söylüyorlar. Mobil ödeme esnasında yapılan tüm uyarılara rağmen bazı kullanıcılar, telefonlarına gelen mesajı Evet yazarak onaylıyorlar. Böylece hediye çeki zannettikleri tutar faturalı hatlarından çekilmiş oluyor.

Oasis Games yetkilileri, ödeme departmanının üstünde çalıştığı risk kontrol sistemi ile bu tarz durumları oldukça azaltmayı başardıklarını vurguluyorlar. Mağdur edilmiş kullanıcılar kendilerine ulaştıklarında şirketin ödeme departmanı derhal ilişkili telefon numarası ile hesapları incelemeye alıyor ve şüpheli durumlarda bağlantılı hesaplar kapatılıyor. Toplanan bilgiler ek olarak Bilişim Suçları departmanı ile de paylaşılıyor ve departmana gerektiği takdirde mobil ödeme partneri işbirliğinde detaylı IP, mail adresi, saat-tarih bilgileri veriliyor.

Yetkililer, internet ve oyun firmalarının sıklıkla yaşadığı bu dolandırıcılık yöntemiyle karşılaşan kullanıcılara, olayı mutlaka oyun şirketi ile mobil servis sağlayıcıları arasında aracılık sağlayan mobil ödeme firmasına da bildirmelerini salık veriyorlar.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.609


Yorumlar

1 yorum yapıldı
  • meçhul says:

    bu şirketmi yazdıgınız dediklerini yapıyor, oyuncuları kaale almayan şirket su içmeye dermanı yok yapacakmıs bunları..ne cok guldum.. aptala tuzak cok akıllı olucan sahte elmas yuklemelerinde ama bu firma oyuncuları ne zaman dikkate almıski bilişime danıssın..

Yorum Yaz!