Razer’ın Yatırım Kolu zVentures Açıldı! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Razer'ın Yatırım Kolu zVentures Açıldı! Poster
Razer'ın Yatırım Kolu zVentures Açıldı! Poster

Oyun teknolojileri için yaptığı yatırımlar ve kullanıcı dostu ürünleri ile adını sıkça duyuran Razer, yeni şirketi zVentures ile startup ve gelişmekte olan teknolojilere destek olmak için 30 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını duyurdu. Yatırımın kapsadığı girişimler ve diğer detaylara haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
23.09.2016

Oyuncular için lider marka olan Razer, IoT, big data, VR, robotbilim, Android oyun ve daha birçok alandaki son teknolojileri desteklemek için fon yarattı ve operasyonel kaynaklara, dağıtım kanallarına ve ortak iletişim ağlarına kapılarını açtı.

Oyuncular için önde gelen global yaşam tarzı markası Razer™, Razer Inc.’in yenilikçi işletmeler ve gelişmekte olan teknolojilerdeki yatırım ve fonlama fırsatlarını bulup değerlendirmeye adanmış bir kolu olan zVentures’ın kurulduğunu duyurdu.

Neden zVentures?

Razer’ın bu yeni girişiminin ardındaki düşünce, firmanın, finansal dönüşün inovasyon ve stratejik ilerleme amaçlarının birbiriyle eş değer şekilde dengelenmesi gerektiği yönündeki inancında yatıyor. Bu amaçla, zVentures özellikle Razer’ın ürün platformunun genişlemesinde rol alacak start-up’lara ve gelişmekte olan şirketlere odaklanacak.

Ek olarak, geniş Razer ekosistemi içindeki diğer işletme birimleri ve fonksiyonları, zVentures’ı, iş geliştirme için gömülü bir iş ortağı, yeni ürün geliştirmeleri için bir esin kaynağı ve işletmenin gelişen alanlarına yeni yetenekleri çekecek bir prizma olarak bakacak.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Razer’ın iş ortaklarını, üçüncü parti ürün ve iş geliştirmeyi desteklemede uzun bir geçmişi var” diyor ve ekliyor: “Bu girişimlerin geçtiğimiz on yılda gittikçe artan faydaları oldukça pozitif ve anlamlı. zVentures, girişimlerimizin çok daha geniş erişim ve etkiyle ilerleyen çalışmalar yapma konusundaki hassasiyetini taşımayı vaad ediyor.”

Bağlı cihazlar ve yazılımlarda oyun kategorilerinin pazar lideri olan Razer, kendi çekirdek pazarı ve bitişik alanlardaki sermaye sağlama fırsatlarını belirlemek, yürütmek ve yönetmek için özel olarak konumlandırıldı.

İlk Aşamada 30 Milyon Dolar Bütçe

Razer, zVentures için başlangıçta 30 milyon dolar ayırmayı planlıyor. Bu miktar, (OSVR Developer Fund – OSVR Geliştirici Fonu çatısı altındaki) içerik geliştirme için fonlama dahil VR’la alakalı yatırımlara ayrılan 5 milyon doları ve (OUYA Publishing bayrağı altındaki) Android oyun yayıncılığı ve yatırımları için ayrılan 5 milyon doları da kapsıyor.

zVentures’ın ilgi alanları, “Internet of Things” (Nesnelerin İnterneti) girişimlerine (bağlı cihazlar) erken evre yatırımları, “big data” (büyük veri) dahil olmak üzere yazılım ve analitik araçlarını, gelişmiş üretim ve mühendisliği, oyun yazılım teknolojisini, sanal ve artırılmış gerçekliği, eSpor’u ve robotbilimi kapsıyor.

Faydalanan şirketler, bağımsız olarak iş yapmaya devam edebilecek ve diğer sektörel iş ortaklarıyla çalışmakta, oyun harici ürünler geliştirmekte ve üçüncü partilerden yatırım aramakta özgür olacaklar.

Min-Liang Tan’ın açıklaması şu şekilde: “Nihayetinde, bizim tecrübe ve uzmanlığımızdan destek alarak güçlü büyüme ve gelişme gösterme fırsatı bulunan, gelişmekte olan şirketlerle ilgileniyoruz. Bizim katkımız tedarik zinciri yönetimi, satış ve pazarlama, sermaye veya başka birçok alanlarda olabilir. İdeal olarak, hedef şirketler, geniş Razer ekosistemi boyunca mevcut olan zengin ağlardan ve kaynaklardan en doğal şekilde faydalanabilecekler.”

zVentures Fund global olarak Razer’ın San Francisco ve Singapur’daki şirket ofislerinden yönetilecek. Tan’ın liderliğindeki ekip yatırımları aktif olarak araştırmaya başladı.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.171


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!