GGJ Türkiye 2015’e Rekor Katılım! | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
GGJ Türkiye 2015'e Rekor Katılım! Poster
GGJ Türkiye 2015'e Rekor Katılım! Poster

Oyun geliştiricilerini 48 saatlik bir etkinlik ile bir araya toplayan Global Game Jam'in Türkiye ayağında rekor katılım sağlanarak bir ilke imza atıldı. 2009 yılından bu yana ülkemizde farklı illerde düzenlenen etkinlik bu sene 23-25 Ocak'ta 5 farklı ilde düzenlendi.
Faaliyet Tarihi:
29.01.2015

2009 yılından beri ülkemizde de organize edilen ve öncelikli olarak oyun geliştiricilerinin arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi.

28.01.2015 – 2009 yılından beri ülkemizde de organize edilen ve öncelikli olarak oyun geliştiricilerinin arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi. Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED)’in de desteklediği GGJ Türkiye 2015′ te Ankara, Konya, İzmir ve Elazığ illerinde toplamda 360 kişilik rekor bir katılım sağlandı. Oyun geliştiricilerin yanı sıra GGJ’ de, oyun tasarımcıları, görsel tasarımcılar, ses ve müzik uzmanları ve programcılar da ekip çalışması deneyim kazanımının en verimli olmasını sağlamak amacıyla bu heyecanlı oyun geliştirme etkinliğinde bir araya geldiler.

Türkiye Bölge Organizatörlüğünü üstlenen ODTÜ Teknokent ATOM ve DOGED işbirliğinde düzenlenen etkinliğin Ankara ayağındaysa 180 kişilik bir katılım gerçekleşti. Etkinlikte özellikle öne çıkan iki oyun Hayali ve GameBrain ekiplerinin ürünleri Tengri ve We are to Survive olurken; jüri tarafından ilgi gören diğer oyunlar AFK, POMEStudios, The Linkers ve Shoebox ekiplerinden gelen, Unconcious, Thinkies, The Linked ve ShoeBox adlı oyunlar oldu.

DOGED Yönetim Kurulu Başkanı ve TaleWorlds COO’su Ali Erkin konuyla ilgili olarak “48 saat süren bu maratonda çıkan projelerin her biri çok değerli. Ayrıca geliştirilen oyunların kalitesi geçen senelere göre oldukça yüksek. Tüm arkadaşlarımı kutluyorum, Türkiye oyun sektörünün geleceği parlak.” şeklinde konuştu.
Detaylı bilgi için: www.doged.org

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.119


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı