Intel ESL Türkiye Şampiyonası Detayları | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Intel ESL Türkiye Şampiyonası Detayları Poster
Intel ESL Türkiye Şampiyonası Detayları Poster

Türkiye’nin en iyi CS:GO takımlarının merakla beklediği ve performanslarını göstermek için kıyasıya mücadele ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nın 2. Sezonu'nda Lig aşamasına katılacak takımlar belli oldu. Takım listesine ve turnuva bilgilerine haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
31.08.2018

Bu sene gerçekleşen Kış sezonunun ardından, Yaz Sezonu’nunda da Lig aşamasına gelindi. Elemelerin ardından 7 haftalık Lig süreci, Playoff ve Final olmak üzere toplamda dört aşamadan oluşacak Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın eleme aşaması 28 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bir önceki sezondan davetli olarak gelen No Quarter Cartel (Intel ESL Türkiye Şampiyonası Birincisi) ve Royal Bandits (Intel ESL Türkiye Şampiyonası İkincisi) takımlarına ek olarak 6 takım yükseldi. Böylece Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın 2018 yılı Yaz Sezonu’nda Mod-Z Esports, Sangal Esports, Team Spartan, Royal Bandits Esports, No Quarter Cartel, Kangal in Pyjamas, Bursaspor Esports, Chemical Explosion takımları Lig Aşamasına adını yazdıran takımlar oldu.

1 Eylül Cumartesi Günü saat 13:00’da başlayacak lig aşaması toplamda 7 hafta sürecek, bu karşılaşmalar her hafta ESL Türkiye Facebook Sayfasından, ESL Türkiye Youtube Sayfasından, twitch.tv/esl_csgo_tr ve mixer.com/esl_csgo_tr adresinden canlı olarak yayınlanacak. Lig aşamasının ardından Yarı Finale kalan 4 takım Büyük Final’de yer almak için offline playofflarda karşılaşacak. Yarı Finalden yükselen 2 takım yine Volkswagen Arena’da düzenlenecek büyük finalde mücadele ederek takımının başarısını kanıtlamaya çalışacak.

Türkiye’nin yeni yıldız CS:GO yıldızlarını keşfedeceğimiz heyecan dolu Şampiyona için ESL Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kazar “Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda CS:GO takımlarını kıyasıya bir mücadele bekliyor. Kendinlerini kanıtlamak isteyen bu takımlara başarılar diliyoruz, katılamayan takımları ise yeni sezona bekliyoruz.” diyerek CS:GO takımlarını yüreklendirdi. Eski profesyonel esporcu ve uzun süre yayınlarında CS:GO’ya da yer veren Ferit “Wtcn” Karakaya maçlardan önce takımlar ve oyuncuların videolarını izleyerek beğendiği anları, takımlar ve oyuncuları değerlendirdiği videoda maçlar ve final hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Binlerce CS:GO severi heyecan ile ekranları başına toplayan ve büyük final etkinliğinde ağırlayan Intel ESL Türkiye Şampiyonası, bu yıl da uzun bir CS:GO serüveniyle taraftarların karşısında olacak. Intel ESL Türkiye Şampiyonası sonunda Şampiyon ünvanına ve büyük ödüle kavuşacak takım ayrıca ESL’in yeni formatı olan Climber League daveti alarak diğer ülke şampiyonları ile karşılacak CS:GO sahanesinde tüm dünyanın gözünün üstünde olacağı MDL’e (Mountain Dew League) de yükselme şansı yakalayacak. Climber League’e katılacak diğer ülkelerse şöyle; Polonya, DACH Bölgesi (Almanya, Avusturya & İsviçre), Fransa, Birleşik Krallık, İspanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Güneydoğu Avrupa Bölgesi, Çek Cumhruriyeti ve Slovakya

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın tüm süreçlerini, özel içeriklerini, duyuru ve maç tekrarlarını ESL Türkiye Facebook, Twitter ve Instagram sayfasından; yayınlanacak tüm maçları ve özel sunumları ise twitch.tv/esl_csgo_tr adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.881


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!