Bu Yaz Kendi Oyununu Yaz! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Bu Yaz Kendi Oyununu Yaz! Poster
Bu Yaz Kendi Oyununu Yaz! Poster

Aralarında Crytek, Taleworlds ve Peak Games gibi uluslararası başarı sağlayan yerli şirketlerin de bulunduğu Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği üyesi 30'dan fazla stüdyonun katılımıyla gerçekleştirilecek olan staj programı çerçevesinde 100’ün üzerinde kişiye oyun sektöründe staj yapma imkanı sunulacak.
Fortnite Kayıt Ol
Faaliyet Tarihi:
27.03.2019

Yerli oyun ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), sektöre nitelikli insan gücü sağlamaya yönelik adımlarına bir yenisini ekliyor. Dernek bu amaçla, oyun sektöründe kariyer yapmak isteyen kişilere yönelik staj programını duyurdu. Program çerçevesinde 100’den fazla kişi TOGED üyesi oyun stüdyolarında staj yapma fırsatı elde edecek.

Başvurular Başladı

30’un üzerinde üyesiyle Türkiye’de oyun geliştirme faaliyetlerini her ölçekte temsil eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) açıkladığı 2018 yılı ihracat sayıları ile sektörün ulaştığı seviyeyi ortaya koymuş ve dikkatleri bir kez daha yerli oyun sektörüne çekmişti. Geçen yıl 1 milyar doları aşan ihracata imza atan dernek üyeleri, şimdi de geleceğin oyun geliştiricilerini ağırlamaya ve deneyimlerini aktarmaya hazırlanıyor.

Genç geliştirici adaylarını bu yaz oyun sektöründe yer almaya davet eden TOGED, adaylara Türkiye’nin en başarılı oyun stüdyolarında tecrübe kazanma ve oyun sektörünü yakından tanıma şansı veriyor.

Başvuruların toplanmaya başladığı program, stajyer adaylarının programdan olabildiğinde yararlanmaları için yıl içerisine yayılarak düzenlenecek. Staj yapmak isteyen kişilerin ilgilendikleri firmayı belirttikleri bir e-postayı özgeçmişleriyle birlikte info@toged.org adresine göndermeleri değerlendirmeye girmek için yeterli.
Genç Geliştiriciler Sektöre Katılıyor

Kuruluş amaçlarından biri oyun sektörünün ihtiyacı olan insan gücünü yetiştirmek olan TOGED, programı tamamlayan stajyerlere hayalini kurdukları sektörde yer alma fırsatını sunuyor. Oyun geliştirmeye ilgi duyan veya giriş seviyesinde oyun geliştirmeyle uğraşan gençleri üyeleriyle tanıştırarak staj imkânı sağlayan dernek, bu yıl yüzün üzerinde genci sektöre kazandırmayı hedefliyor.

Staj İmkânı Sunan Stüdyoları

– Alictus
– ATOM
– Black COCO
– Crytek
– DGR Project
– Digtioy
– Elite Games
– Gamester
– Gram Games
– Havelsan
– Infosfer
– Kodobur
– Mayadem
– Mildmania
– Mythra Tech
– NAR
– Negentra
– Oldmoustache
– Panteon
– Peak Games
– Pixega Studio
– Pixofun
– Reo-Tek
– SanLab
– Simsoft
– Taleworlds
– Tiramisu
– Udo Games
– VLmedia
– Zibumi

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği hakkında daha fazla bilgi almak ve derneğin çalışmalarından haberdar olmak için http://www.toged.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 269


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı