TERA’nın Free2Play Başarısı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
TERA'nın Free2Play Başarısı Poster
TERA'nın Free2Play Başarısı Poster

Gameforge'un başarılı MMO oyunu TERA, free2play olarak yayına başlamasının ardından kısa sürede yarım milyonun üzerinde yeni kullanıcıya sahip oldu. TERA: Rising adıyla yayına devam eden oyunun istatistiklerini yazımızda bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
13.03.2013

TERA: Rising Free-to-Play startından beri yarım milyonu aşkın yeni oyuncu

Gameforge tarafından yayınlanan başarılı MMO oyunu TERA, free2play olarak hizmet vermeye başladıktan sonra büyük ilgi gördü. Kısa sürede yarım milyon yeni kullanıcının katıldığı TERA: Rising‘in basın bültenini yazının devamında yer almaktadır.

Fantezi MMO’su, Free-to-play’e geçişle oldukça başarılı bir start sergiledi

13.03.2013, Karlsruhe – Fantezi MMO’su TERA‘nın ücretsiz sürümü başarılı bir start yaptı: Free-to-Play’e geçildikten sonra yarım milyonu aşkın yeni kullanıcı oyuna kaydoldu. Dolayısıyla TERA: Rising‘in toplamda yarım milyondan fazla kayıtlı oyuncusu mevcut. İşletici Gameforge, Free-to-Play’e geçmeden birkaç gün öncesinden yoğun ilgi nedeniyle altı yeni oyun sunucusu açmıştı.

TERA oyuncuları üzretsiz sürümün startından beri Arborea dünyasında maceraya atılmak üzere toplamda yaklaşık bir buçuk milyon karakter oluşturdu. En popüler olan savaşma meraklısı Castanicler’i az bir farkla İnsanlar ve Yüksek Elfler takip ediyor. Sınıflarda ise en çok tutulan Savaşçı’dan sonra Sihirbaz ve Okçu geliyor.

Free-to-Play’e geçildikten sonra Arborea dünyasına “Alev Mağarası” zindanı ve “Kahramanların Gök Zinciri” 3 vs 3 Arenası eklendi. TERA: Rising düzenli olarak yeni içerikler yayınlamaya devam edecek. Bu yıl içerisinde sıradaki güncellemede yayınlanacak olan TERA’nın siyasi sistemine yeni bir özellik eklenecek: loncaya mensup oyuncular bir ittifaka katılabilecek ve katıldıkları ittifakla diğer ittifaklara karşı oyun sunucusundaki hakmiyet uğruna savaşacak.

TERA hakkında

TERA, bazı noktalarda türdeşlerinden ayrılan klasik bir fantezi MMO’sudur. True-Action-Combat adındaki zorlu savaş sistemi türünün ilkidir. Aksiyon oyunlarındaki komutlar gibi bir oyuncu saldırı ve büyülerini bir tuşa basarak değil, etkin şekilde gerçekleştirir. Bu, rakibe karşı konumu da belirler: Rakipler nişan çaprazıyla hedef alınır. 2012 yazında gerçekleşen yayınından önce dahi TERA, oyuncular ve basın tarafından özellikle ayrıntılı grafiği ve yeni siyasi sistemi gibi çok sayıdaki yenilikçi yöntemiyle sıkça övgüyle anıldı.

Gameforge Hakkında

20’nin üzerinde oyun ve 380 milyondan fazla kayıtlı oyuncusuyla Gameforge Kitlesel Çok Oyunculu Çevrimiçi Oyunlar (MMOGs) alanında Batı’da lider konumdadır. Merkezi Karlsruhe’de bulunan uluslararası alanda faaliyet gösteren bu şirketler grubu çevrimiçi oyunlarını 50’nin üzerinde dilde sunar. Portfolyosunda AION, TERA, Avrupa’nın en başarılı MMOG’si Metin2, 4Story, Runes of Magic, Elsword, Wizard101 ve RaiderZ gibi istemci tabanlı oyunların yanı sıra tarayıcı tabanlı çevrimiçi oyunlar ve klasik haline gelen OGame, ödül almış Ikariam ve mobil oyunlar bulunur. Şirket Karlsruhe ve Berlin’de bünyesinde yaklaşık 600 çalışan barındırır.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.610


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!